📞 511 444 355 | Kontakty
Volejte Po–Čt 7.00–20.00

               Pá 7.00–17.00
Vyzkoušejte nový web

Vyhledat zájezdy

 Nedávno prohlédnuté

Orlí hnízdo a jezero Königssee

Popis

Pojeďte se s námi podívat do horského útočiště Adolfa Hitlera a jeho čajovny Kehlsteinhaus, neboli Orlího hnízda, které se nachází poblíž jihobavorského města Berchtesgaden. Z Orlího hnízda umístěného přímo na vrcholku hory je nádherný rozhled na celý národní park a také k nejvýše položenému jezeru v Německu - Königssee.


Program zájezdu:

1 den: Odjezd z ČR (z moravské trasy v předvečer zájezdu, z Prahy v nočních hodinách). V ranních hodinách přijedeme do Obersalzbergu, kde nastoupíme do speciálních autobusů a pojedeme cca 7 km alpskou silnicí na horu Kehlstein (1.717 m n.m.) ke vchodu do tunelu, který je dlouhý 130 m. Poté vyjedeme původním výtahem na vrcholek hory, kde se tyčí proslulá Hitlerova čajovna nazývaná Orlí hnízdo. Odtud je nádherný rozhled na národní park. Po zhlédnutí Orlího hnízda přejedeme k nejvýše položenému jezeru v Německu - Königssee, které má neuvěřitelnou hloubku 180 m a kde je možné projet se lodí k ostrůvku Sv. Bartoloměje. Odjezd zpět do ČR.


Cena zahrnuje: dopravu autobusem, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje: příplatek za nástupní místa Brno a Jihlava, pojištění léčebných výloh, vstupy do jednotlivých památek, městská hromadná doprava ve městě.

 

Orientační ceny vstupného: Orlí hnízdo jízdenka včetně výtahu 16,10 € (dítě do 14 let 9,30 €), místní doprava k jezeru 3,00 €, plavba lodí 14,50 € (dítě 6-17 let 9,00 €)

 

Doporučené kapesné: 40 €


Změna programu vyhrazena.


Minimální počet cestujících k uskutečnění zájezdu je 40. V případě, že nebude tato minimální kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět.

 

Nástupní místa a orientační časy odjezdu: 

Brno (22:00 od Janáčkova divadla, Rooseveltova ulice) - s příplatkem 300 Kč

Jihlava (23:00 z parkoviště u Billy, třída Legionářů) - s příplatkem 200 Kč

Praha (00:45 z parkoviště naproti Hl. vlak. nádraží, skleněné kopule) - bez příplatku

Příbram (01:45 od sportovní haly u plaveckého bazénu (Legionářů 378) - bez příplatku

České Budějovice (03:15 z parkoviště u autosalonu Peugeot) - bez příplatku


ODJEZD Z BRNA A JIHLAVY JIŽ V PŘEDVEČER ZÁJEZDU!