📞 511 444 355 | Kontakty
Volejte Po–Čt 7.00–20.00

               Pá 7.00–17.00
Vyzkoušejte nový web

Vyhledat zájezdy

 Nedávno prohlédnuté

Kaňon Medvědí soutěska

Popis

Medvědí soutěska je jedno z nejkrásnějších míst Štýrska. Své pojmenování získala zejména díky přítomnosti medvědů, kteří se zde podle několika legend vyskytovali. Zhlédneme krásnou přírodu s malebnými alpskými domečky, ukrytými v podhůří Alpských velikánů.


Program zájezdu:

1. den: odjezd v brzkých ranních hodinách z ČR dle nástupních míst. Výpravu začneme ve vesničce Mixnitz. Nedaleko této obce se nachází vstup do samotné soutěsky. Skalnatým kaňonem vystoupáme po lávkách, žebřících a můstcích, které vedou podél tůní a kaskádových vodopádů. Délka soutěsky je 1300 metrů. Celý výstup trvá cca 2,5 hodiny. No konci první části výšlapů se můžete občerstvit v hospůdce Guter Hirte a posilnit se na druhou část cesty. V druhé půlce máme na výběr ze dvou tras. Obtížnější trasu přes vrchol Hochlantsch, případně můžete pokračovat dále sami. Obě cesty končí u jezera Teichalmsee, kde bude přistaven autobus. Přímo vedle jezera se nachází vstup do rašeliniště. Z rozhledny se můžete kochat krásným výhledem na okolí. V hospůdce u jezera se můžete občerstvit, odpočinout si a připravit se na návrat domů. Na úplném konci výletu u jezera Teichalmsee se nachází Trojská kráva, kde si můžete pořídit foto z výletu, které se bude určitě vyjímat v každém rodinném albu. Poté návrat do ČR. Příjezd v nočních hodinách.


Cena zahrnuje: dopravu autobusem, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje: příplatek za nástupní místa Praha a Jihlava, pojištění léčebných výloh, vstup do národního parku.


Orientační ceny vstupného: 3,00 € /osoba (vstup do soutěsky se platí u kasy, které se nachází těsně před žebříky).

 

Doporučené kapesné: 20 €


Změna programu vyhrazena.


Minimální počet cestujících k uskutečnění zájezdu je 40. V případě, že nebude tato minimální kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět.

 

Nástupní místa a orientační časy odjezdu: 

Praha (02:00 z parkoviště naproti Hl. vlak. nádraží, skleněné kopule) - s příplatkem 300 Kč

Jihlava (04:00 z parkoviště u Billy, třída Legionářů) - s příplatkem 200 Kč

Brno (05:00 od Janáčkova divadla, Rooseveltova ulice) - bez příplatku

Mikulov (05:45 čerpací stanice Shell u Lidlu, směr Vídeň) - bez příplatku