+420 511 444 355 | Kontakty
Volejte Po–Čt 7.00–20.00

               Pá 7.00–17.00
Vyzkoušejte nový web

Vyhledat zájezdy

Nákupy v San Marinu a Rimini s koupáním

Popis

Zavítejte s námi do Itálie - San Marina - jednoho z nejmenších států světa a do Rimini, kterému se díky dobrému vínu, parmské šunce a parmezánu přezdívá „břicho Itálie". Rimini nabízí  překrásné pláže s průzračně modrou vodou a zaujme i ty, kteří mají rádi historii. Místní krásnou kašnu "Fontana della Pigna" obdivoval sám Leonardo da Vinci. A možná nevíte, že v Rimini se narodil světově uznávaný režisér Federico Fellini a natočil zde svůj oscarový film Amarcord.


Program zájezdu:

1. den: odjezd ve večerních hodinách (dle nástupních míst).

2. den: v ranních hodinách příjezd do San Marina - jednoho z nejmenších států světa rozkládajícího se na strmých svazích hory Monte Titano. Procházka malebnými uličkami se spoustou obchůdků a podél hradeb spojujících slavné skalní pevnosti s krásnými panoramatickými výhledy (od r. 2008 na seznamu UNESCO), prohlídka hlavních pamětihodností a zajímavostí (Pallazzo Pubblico, Basilica del Santo). Individuální volno. San Marino je téměř synonymem pro nákupy. Ceny jsou tady opravdu nízké a lze zde levně nakoupit drahé oblečení různých značek, šperky, parfémy, keramiku, slavné likéry, meče a různé dýky, spodní prádlo a mnoho dalších věcí a suvenýrů, kterých je zde neskutečné množství. Takže pokud nákupy v Itálii, tak jedině v San Marinu. A nemělo by vás překvapit, že prodavači můžou mluvit česky. Měnou je Euro, i když San Marino není oficiálním členem Evropské unie. Přejezd do oblasti Rimini a odjezd na ubytování.

3. den: Rimini - toto veleslavné letovisko může nabídnout nejen moře a pláže a všechno ostatní, co další letoviska, ale také pěkné staré centrum s několika krásnými a důležitými památkami. Rimini má 130 tisíc obyvatel a 15 km pláží a považuje se za největší přímořské letovisko Evropy. Prohlídka historické části Starého města s průvodcem. Střed tvoří náměstí Piazza Cavour s palácem Palazzo del Podesta, jezdeckou sochou místního panovníka, krutého Malatesta, a velkou mramorovou kašnou. Na všechny strany se odtud rozbíhají příjemné staré uličky zvoucí k procházkám. Nejkrásnější a nejznámější stavbou města je františkánský kostel známý jako Tempio Malatestiano, který postavil Leon Battista Alberti a učinil z něj perlu rané renesance. I vnitřní výzdoba stojí za prohlídku. Interiér je bohatě vyzdobený sochami i freskami (zpodobňují Malatesta klečícího před světcem). V Rimini se však také nacházejí antické památky, a to především nejstarší vítězný oblouk v Itálii, starý římský most Ponte di Tiberio, který je dodnes využíván pro dopravu. Výhodou Rimini jsou tak nejen pláže, moře a čilý ruch, ale i možnost prohlídky památek, krásného města a kulturního života. Individuální volno, navečer odjezd do ČR.
4. den: příjezd do ČR.


Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 1x ubytování v hotelu s vlastním sociálním zařízením a snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje: příplatek za nástupní místa Jihlava a Praha, příplatek za jednolůžkový pokoj 800 Kč/noc, pojištění léčebných výloh, vstupy do jednotlivých památek, městská hromadná doprava ve městech, případná city taxa - platí se na místě.


Doporučené kapesné: cca 30 €.


Změna programu vyhrazena.


Minimální počet cestujících k uskutečnění zájezdu je 40. V případě, že nebude tato minimální kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět.

 

Nástupní místa a orientační časy odjezdů:
Praha (14:00 z parkoviště naproti Hl. vlak. nádraží, skleněné kopule) - s příplatkem 300 Kč
Jihlava (16:00 z parkoviště u Billy, třída Legionářů) - s příplatkem 200 Kč
Brno (17:00 od Janáčkova divadla, Rooseveltova ulice) - bez příplatku

Mikulov (18:00 čerpací stanice Shell, směr Vídeň) - bez příplatku