+420 511 444 355 | Kontakty
Volejte Po–Čt 7.00–20.00

               Pá 7.00–17.00
Vyzkoušejte nový web

Vyhledat zájezdy

Krásy italské Lombardie - Milano a Lago di Garda

Popis

Krásy italské Lombardie - Milano a Lago di Garda

  • 5denní poznávací zájezd do Itálie
  • Oblast Ligurie
  • V ceně doprava autobusem, 2 noci v hotelu se snídaní a služby průvodce
  • Nástupní místa bez příplatku: Praha a Plzeň

Milano, Brescia, Sirmione a Lago di Tenno

Naši cestu začneme návštěvou Milána, města plného kontrastů, kde kolem stařičké tramvaje s dřevěnými lavicemi běžně projíždí nejnovější model Maserati. Jen pár kilometrů od vyhlášeného jezera Lago di Garda vás okouzlí historické město Brescia, které ukrývá památky z dob římských a středověku. Navštívíme malebné letovisko Sirmione, které patří na Gardě k nejromantičtějším a nemůže chybět ani „tyrkysové“ jezero Tenno.

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR v podvečerních hodinách dle nástupních míst.
2. den: v ranních hodinách příjezd do Milána. Prohlídka historického centra. Navštívíme Milánskou katedrálu s renesanční Amádeovou věžičkou, Pallazzo Reale – Královský palác, který patří k nejvýznamnějším památkám města, nákupní galerie Viktora Emanuela II. představující jednu z nejkrásnějších budov, v níž se nachází především luxusní obchody světových značek, Teatro La Scala – jeden z nejproslulejších operních domů ve světě, Pallazzo Marino – palác plných soch a maleb. V odpoledních hodinách možnost návštěvy hradu Sforzesco – významný symbol města, v jehož interiérech se nachází několik významných muzeí a jehož okolí lemuje překrásný park Sempione. Dále si mohou zájemci prohlédnout Palazzo di Brera, což je impozantní palác z období 17.století. Po domluvě individuální volno s možností zakoupení parfémů, šatstva a doplňků těch nejexkluzivnějších italských i zahraničních značek. Najdete zde také množství milánských outletů. Následuje odjezd na ubytování..
3. den:po snídani odjezd do historického města Brescia. Navštívíte nejkrásnější místo ve městě, kterým je Piazza della Loggia, pojmenované po původní renesanční lodžii, kterou zčásti postavil Paladio. Nachází se tu největší architektonické skvosty, např. stejnojmenný Palazzo Loggia z 15. století s krásnou klasicistickou fasádou, orloj z 16 století, dále se přesunete na náměstí Piazza Paolo VI., kde se nachází honosný Duomo di Brescia, tvořený dvěma částmi – starý dóm z 11. století a nový z 19. století. Dóm je nejdůležitější ukázkou románské architektury v Lombardii. V těsné blízkosti se nachází románsko – gotická budova Palazzo del Broletto. Přesunete se na náměstí Piazza del Foro, kde se nachází nejdůležitější komplex památek z římské doby v celé Lombardii. Následovat bude individuální volno, které můžete využít k návštěvě kavárny nebo se budete moci projít až k místnímu hradu, jehož základy pochází z 9. Stol. Odpoledne přejezd do malebného městečka Sirmione, které se rozkládá na dlouhém poloostrově, který zasahuje do jezera na jižní straně. Prohlédneme si hrad Scaligero a kostel Santa Maria delle Neve. Zájemci budou moci navštívit nejdůležitější vilu severní Itálie pocházející z 1. stol. př. n. l. Grotte di Catullo. .
4. den: koupání u jezera Tenno, které je proslulé tyrkysovým zbarvením vody. Kolem jezera se nachází kamenité i travnaté pláže. Pláže jsou hlídané plavčíky. .
5. den: příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Důležité informace o zájezdu

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu s vlastním sociálním zařízením a snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje: příplatek za nástupní místa Brno a Jihlava, příplatek za jednolůžkový pokoj 800 Kč/noc, cestovní pojištění, vstupy do jednotlivých památek, případná city taxa max. 3 €/os./noc - platí se na místě, poplatek za místní dopravu.

Doporučené kapesné: min. 100 €
Orientační ceny vstupného: muzea hradu Sforzesco cca 5 € ( Michelangelova Pieta Rondanini, Sál s freskami Leonarda da Vinciho, muzeum hudebních nástrojů, archeologické muzeum, hrad Scaligero cca 4 €, vila Grotte di Catullo cca 5 €.

Změna programu vyhrazena.
Minimální počet cestujících k uskutečnění zájezdu je 40. V případě, že nebude tato minimální kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět.

Nástupní místa a orientační časy odjezdů

Brno (18.00 od Janáčkova divadla, Rooseveltova ulice) – s příplatkem 300 Kč
Jihlava (19:15 z parkoviště u Billy, třída Legionářů) - s příplatkem 200 Kč
Praha (21:00 z parkoviště naproti Hl. vlak. nádraží, skleněné kopule) - bez příplatku
Plzeň (22:30 z parkoviště před branou Škoda u pneuservisu, Tyllova ulice) - bez příplatku